Jak przechowywać opakowania z lotnymi inhibitorami korozji VCI? – blog Excor.pl

Opakowania VCI zostały zaprojektowane w celu emisji lotnych inhibitorów korozji w zamkniętej przestrzeni. Aby uniknąć „ucieczki” VCI z powierzchni opakowania w czasie magazynowania lub przestoju produkcji, należy je dobrze zabezpieczyć. Jak zrobić to najlepiej?

 

Kluczem do zachowania dalszego działania i wysokiej skuteczności antykorozyjnej produktu jest jego przechowywanie w szczelnym opakowaniu. Możemy do tego celu wykorzystać oryginalną folię i karton producenta lub użyć innego materiału opakowaniowego. Poniżej przedstawiamy kilka ważnych wskazówek, które nam w tym pomogą:

  • Opakowanie VCI należy przechowywać w chłodnym i suchym miejscu, w oryginalnym kartonie, aż będzie gotowe do użycia. Temperatura przechowywania powinna wynosić od -10 ° C do +40 ° C przy wilgotności względnej poniżej 60%.
  • Należy chronić opakowanie VCI przed wilgocią i zanieczyszczeniami. Nie wolno dopuścić do jego zamoczenia.
  • Opakowanie VCI należy chronić przed światłem UV i wysoką temperaturą. Narażenie materiału na promieniowanie ultrafioletowe  może spowodować jego odbarwienie, pęknięcie lub rozpad. Oznaką, że produkt został wystawiony na działanie nadmiernego ciepła,  jest starzenie się i degradacja materiału. Zwykle powoduje to przebarwienia i zmniejsza lub zmienia właściwości produktu.
  • Dobrze jest zachować dokumenty identyfikacyjne produktu, takie jak etykiety. W przypadku dłuższego magazynowania będziemy mogli ustalić, czy okres ochrony antykorozyjnej nie minął i czy opakowanie może być nadal używane.
  • Opakowania VCI, które mają konkretny kształt, należy przechowywać na czystych, płaskich powierzchniach, aby zapobiec ich wypaczeniu. Należy unikać nierównych płaszczyzn, takich jak palety.

 

Okres trwałości opakowania VCI zależy od jego rodzaju oraz sposobu eksploatacji. Standardowy okres przechowywania folii antykorozyjnej to 2-3 lata, ale można go wydłużyć nawet do 5 lat. Opakowania papierowe VCI mają krótszą żywotność i zwykle można je przechowywać do 1-2  lat.

 

Właściwe przechowywanie opakowań antykorozyjnych VCI zapewnia ich długie i skuteczne działanie antykorozyjne.

 

W razie pytań zachęcamy do kontaktu z naszymi doradcami technicznymi w celu dopasowania najlepszego sposobu pakowania Twoich detali.

Ostatnie wpisy na blogu


Materiały opakowaniowe VCI, dodatki i niestandardowe rozwiązania


Eco trend na rynku opakowań


Zerust ActivPak – zastosowanie produktu w ochronie antykorozyjnej oczyszczalni ścieków


Zerust Flange Savers – zastosowanie produktu w ochronie antykorozyjnej elementów rurociągów