Pakowanie wielkogabarytowe z użyciem folii termokurczliwej

28.11.2019

Jak zabezpieczyć duży ładunek i nie martwić się o jego uszkodzenie w transporcie? W dzisiejszym artykule postaramy się przybliżyć temat pakowania wielkogabarytowych maszyn i urządzeń.

Dobrze spakowany towar przekłada się zarówno na nasz sukces sprzedażowy, jak i zadowolenie klienta. Bez względu na to, czy rozmawiamy o pakowaniu jednostkowym, czy zbiorczym, przyjmuje się zasadę, że towar powinien być dostarczony do odbiorcy w stanie nienaruszonym. Identycznie sytuacja wygląda, jeżeli rozmawiamy o pakowaniu wielkogabarytowym. Do tego rodzaju pakowania najczęściej wybierane są platformy czy też palety robione na zamówienie, w połączeniu np. z folią termokurczliwą (typową do obkurczania termicznego). Dzięki swojej strukturze, a co za tym idzie właściwościom fizykochemicznym, jakie posiada, idealnie spełnia kryteria stawiane podczas transportu wielkogabarytowego.

Folia termokurczliwa powinna odznaczać się m.in.:

  • Równomiernym stopniem obkurczania (wzdłużnym/poprzecznym).
  • Odpowiednią grubością w przedziale 180÷250µm, która jest barierą dla zanieczyszczeń, czy też warunków atmosferycznych.
  • Stabilizacją UV, która zapobiega przedwczesnemu starzeniu się folii nawet przy długotrwałej ekspozycji na promienie słoneczne.

Pakowanie z wykorzystaniem folii termokurczliwej polega na jej ścisłym obkurczeniu przy użyciu strumienia ciepłego powietrza. Strumień ten powinien być generowany przez specjalny pistolet grzebieniowy, który jest dedykowany do tego typu rozwiązań.

 

Przykładowy pistolet do obkurczania termicznego.

 

Przykładowe zastosowania folii termokurczliwej CAMPO.

Folia pod wpływem strumienia gorącego powietrza obkurcza się na pakowanym detalu, ściśle do niego przylegając, a tym samym, chroni go przed niekorzystnym działaniem warunków atmosferycznych i uszkodzeniami mechanicznymi, odpryskami powstającymi np. podczas transportu drogowego. Ponadto, pozwala utrzymać pakowany detal w czystości, a także zabezpiecza go przed działaniem promieni UV. Pakowanie w folię termokurczliwą sprawdza się praktycznie w każdej branży i może zostać swobodnie wykorzystane do zabezpieczenia np. maszyn, samochodów, łodzi, jachtów i innych urządzeń.

Przykładowe zastosowania folii termokurczliwej CAMPO.

Istnieje wiele wariantów pakowania z wykorzystaniem folii termokurczliwej w zależności od potrzeb klienta i wymagań, jakie narzuca nam sam pakowany produkt. Folię termokurczliwą można łączyć np. w komplet antykorozyjny, na który mogą się składać:

  • Kaptur i przekładka z folii termokurczliwej. Komplet łączymy przy pomocy taśmy klejącej termokurczliwej lub przy użyciu zgrzewarki.

 

  • Dodatkowy pochłaniacz wilgoci (redukuje nadmiar wilgoci w opakowaniu – stosowany głównie przy wysyłkach morskich oraz długotrwałym magazynowaniu).
  • Dodatkowy emiter antykorozyjny VCI (wspomaga działanie folii antykorozyjnej, jeżeli detal jest transportowany w agresywnym środowisku zewnętrznym – takim środowiskiem może być otwarta przestrzeń ładunkowa na statku podczas transportu morskiego).

Można również zaopatrzyć się w folię termokurczliwą z lotnym inhibitorem korozji, która zapewnia ochronę antykorozyjną VCI. Tego rodzaju folia poza właściwościami charakterystycznymi dla folii termokurczliwej, dodatkowo pozwala na zabezpieczenie metalu przed korozją. Idealnie sprawdza się przy zabezpieczaniu produktów narażonych na ciężkie warunki atmosferyczne takie jak deszcz, śnieg, czy niskie temperatury. Maszyny zabezpieczone tego rodzaju folią mogą być bez obaw transportowane statkami na otwartych platformach.

W naszej ofercie posiadamy zarówno folię termokurczliwą CAMPO w wersji antykorozyjnej, jak i do standardowego pakowania termokurczliwego. Ponadto, oferujemy produkty do obsługi tego rodzaju pakowania, takie jak palniki do obkurczania, przedłużki, zgrzewarki oraz taśmy klejące termokurczliwe.

Kontakt w sprawie artykułu i produktów:

Zapytaj specjalistę o ten artykuł
Leave this field blank