Technologia VCI

W momencie kontaktu metalu z tlenem, na jego powierzchni tworzy się pierwotna warstwa tlenków (POF – primary/passive oxide film), która jest naturalnym mechanizmem obrony przed korozją.

W zależności od rodzaju metalu i warunków atmosferycznych, warstwa POF jest bardziej lub mniej stabilna i łatwiej lub trudniej może zostać uszkodzona lub zniszczona. Konsekwencją zniszczenia warstwy POF może być korozja powierzchni metalu.

Aby zapobiec procesowi korozji możemy zastosować między innymi technologię ochrony antykorozyjnej opartą na Lotnych Inhibitorach Korozji – VCI (Volatile Corossion Inhibitor).

Co powinieneś wiedzieć o technologii antykorozyjnej?

Środki antykorozyjne to sposób na zabezpieczenie przed korozją metali. Zostały zaprojektowane tak, że zapewniają bezpieczeństwo użytkowania! W Excor możesz zakupić np. folię antykorozyjną vci, papier antykorozyjny vci, czy też dodatki antykorozyjne. Warto jednak dowiedzieć się więcej o samej technologii antykorozyjnej. Czym charakteryzuje się? Na to pytanie uzyskasz odpowiedź, czytając artykuł.

Czytaj więcej

Na czym polega technologia vci?

Gdy dojdzie do kontaktu metalu z tlenem, na jego powierzchni zaczyna powstawać pierwotna warstwa tlenków. To oznaka naturalnego mechanizmu ochrony przed korozją. Jedne warstwy POF są bardziej stabilne, a drugie mniej. Wszystko to zależy od rodzaju metalu i warunków atmosferycznych. Musisz sobie uświadomić, że w przypadku, gdy dojdzie do zniszczenia warstwy POF, może powstać korozja powierzchni metalu. Jednym ze sposobów na to, aby zapobiec procesowi korozji, jest zastosowanie ochrony antykorozyjnej, która oparta jest na Lotnych Inhibitorach Korozji — Vci. To idealny sposób na zabezpieczenie przed korozją metali!

W jaki sposób produkty antykorozyjne vci zabezpieczają przed korozją?

Produkty antykorozyjne zapewniają zabezpieczenie przed korozją metali na różny sposób. Pierwszy z nich to regulacja wartości pH skondensowanej pary wodnej. Druga metoda to wstrzymanie przepływu elektronów pomiędzy anodą i katodą. Produkty antykorozyjne tworzą także fizyczną, hydrofobową warstwę. Ma ona zadanie zapobiec bezpośredniemu kontaktowi wilgoci z powierzchnią metalu.

Jakie środki antykorozyjne możesz zakupić w Excor?

Produkty, które tworzą warstwy antykorozyjne możesz kupić w Excor. Będzie to np. folia antykorozyjna vci, papier antykorozyjny vci, płyny, smary i powłoki antykorozyjne vci, dodatki antykorozyjne vci, czy też emitery antykorozyjne i kapsuły vci. Pierwszy środek to idealny, a zarazem prosty sposób na ochronę części, które zostały wykonane z metalu. Drugi z kolei produkt gwarantuje Ci odpowiednie zabezpieczenie elementów metalowych na czas długotrwałego transportu, czy też przechowywania w powierzchniach magazynowych. Zaletą olejów antykorozyjnych jest zaś to, że mogą być stosowane na elementach składowanych i przewożonych nawet w ekstremalnych warunkach. W ofercie możesz znaleźć także specjalistyczne preparaty ochronne i dodatki do folii antykorozyjnej.

Gdzie głównie stosowane są środki antykorozyjne vci?

Środki, które tworzą warstwy antykorozyjne wykorzystywane, są np. w przemyśle maszynowym, metalowym, czy exportowym. Stosowane są też w częściach samochodowych takich jak np. przekładnie, tłoki, zawory, czy łożyska. Innym zastosowaniem tego typu produktów są duże i nieporęczne elementy montażowe.

Najczęściej zadawane pytania na temat technologii antykorozyjnej

Czym są inhibitory?

Inhibitory to substancje, które potrafią hamować lub tłumić reakcje chemiczne. Są więc czymś odwrotnym niż katalizatory. Warto też wiedzieć, że nie zmieniają struktury materiału ani jego właściwości.

Jakie są zalety metody vci?

Metoda vci to technologia antykorozyjna, która jest trwała i skuteczna. Produkty vci tworzą warstwy antykorozyjne, które jak można domyślić się, powstrzymują proces powstawania korozji. Dużą zaletą tego typu zabezpieczeń jest to, że ich aplikacja nie wymaga specjalistycznych kwalifikacji. Nie jest konieczne też stosowanie dodatkowych środków ochronnych. Kolejną korzyścią, która wynika z wykorzystania technologii antykorozyjnej, jest to, że nie zanieczyszcza środowiska i podlega recyklingowi. Warto zaznaczyć, że ta metoda jest nieinwazyjna.

Środki, w których zastosowano technologię VCI. Czym się cechują?

W ofercie firmy Excor dostaniesz najwyższej jakości produkty, w których zastosowano technologię vci. Warto zacząć się od odpowiedzi na pytanie: vci – co to jest? Są to lotne inhibitory korozji, które wyróżniają się właściwościami antykorozyjnymi. Zabezpieczenia vci są doskonałym sposobem na ochronę stali i metali przed korozją. Excor proponuje usługi vci. Warto zapoznać się z naszą ofertą!

Folia antykorozyjna – zabezpieczenie vci

Usługi vci, jakie proponujemy to dostarczanie najwyższej jakości produktów vci takich jak np. folia antykorozyjna, która została wykonana z wytrzymałego tworzywa. Wzmacniania jest ona inhibitorami. Excor oferuje różne rodzaje tego zabezpieczenia. Dlatego warto odwiedzić naszą stronę i przejrzeć ofertę.

Papier antykorozyjny vci

Innym sposobem na zabezpieczenie metali przed korozją jest zastosowanie papieru antykorozyjnego vci. Vci – co to jest, już dobrze wiesz. Dlatego też powinieneś mieć świadomość, że tego rodzaju produkt jest najlepszym wyborem!
Pochłaniacze wilgoci Silica Gel należą do grupy chemicznych środków osuszających.

Zobacz pełną prezentację video

Jak to działa?

 

Produkty antykorozyjne Zerust®/Excor® zawierające VCI, zabezpieczają przed korozją na trzy sposoby:

  1. Powstrzymują przepływ elektronów pomiędzy anodą (obszar, w którym zachodzi proces utlenienia) i katodą (obszar, w którym zachodzi proces redukcji)
  2. Tworzą fizyczną, hydrofobową warstwę zapobiegającą bezpośredniemu kontaktowi wilgoci (elektrolitu) z powierzchnią metal.
  3. Regulują wartość pH skodensowanej pary wodnej (elektrolitu)

 

Jeśli metal jest przechowywany w opakowaniu VCI, możemy uzyskać ochronę antykorozyjną, która będzie trwać do 5 lat, nawet w ekstremalnych warunkach.