Relacja z targów Baltexpo 2019 Gdańsk

26.09.2019

Zespół Zerust®/Excor® ma przyjemność dodać do targowej mapy kolejne wydarzenie, którym tym razem były Międzynarodowe Targi Morskie BALTEXPO 2019. Miasto Gdańsk ze względu na specyfikę i profil tego wydarzenia, zostało wybrane przez Zarząd Targów Warszawskich jako miejsce eventu nieprzypadkowo. Warto dodać, że MTM BALTEXPO 2019 jest już XX edycją targów, organizowanych co 2 lata od 1982 r.

Tematyka wydarzenia skupiła się przede wszystkim na przemyśle okrętowym oraz offshore. Nasi zagraniczni Partnerzy mają przyjemność współpracować z takimi firmami jak Petrobras, Chevron, Endbridge, Riliance. Przemysł stoczniowy i offshore jest obecnie bardzo dobrze rozwijającą się gałęzią przemysłu w Polsce, stąd decyzja o uczestnictwie i prezentacji naszych produktów na MTM BALTEXPO 2019.

Targi odbyły się w dniach 9-11 września 2019 r. w kompleksie targowym AmberExpo w Gdańsku. Partnerem strategicznym tegorocznego wydarzenia była REMONTOWA Holding, do której należą takie spółki jak: REMONTOWA Shipbuilding, REMONTOWA Shiprepair, REMONTOWA LNG Systems i inne.

 

Źródło: https://dziennikbaltycki.pl/targi-baltexpo-w-gdansku-9092019-debata-o-przemysle-stoczniowym-i-portach-oraz-gala-konkursu-top-100-pomorza-zdjecia-wideo/ga/c3-14410139/zd/38549247

Politechnika Gdańska pełniła patronat naukowy nad wydarzeniem, a zespół Zerust®/Excor® miał okazję spotkać się i porozmawiać z jej przedstawicielami na temat współpracy na płaszczyźnie biznesowo-naukowej w dziedzinie ochrony przed korozją.

W ramach MTM BALTEXPO 2019 organizatorzy przygotowali liczne panele dyskusyjne dla uczestników wydarzenia, w których udział brali eksperci, przedstawiciele firm oraz rządu. Mieliśmy okazję i przyjemność zostać słuchaczami debaty otwarcia podejmującej niezwykle istotną problematykę, mianowicie: „PRZEMYSŁ STOCZNIOWY I PORTY: JAKA ROLA DLA PAŃSTWA?”, w której aktywny udział wzięli m.in.: Adam Meller (Zarząd Morskiego Portu Gdynia), Krzysztof Kulczycki (Przewodniczący Rady Nadzorczej CRIST S.A.) oraz Ryszard Świlski (Wicemarszałek Województwa Pomorskiego).

Do szeroko omawianych i podejmowanych tematów MTM BALTEXPO 2019 należały np.:

  • bezpieczeństwo w transporcie morskim;
  • inwestycje w infrastrukturę morską;
  • gaz ziemny w gospodarce morskiej Polski itp.

Organizatorzy zmierzyli się również z problematyką obecnej pozycji polskich stoczni oraz ich szans na rozwój w przyszłości.

Podczas targów, odwiedzającym oraz przedstawicielom firm prezentowaliśmy portfolio z zakresu ochrony antykorozyjnej przeznaczonej specjalnie dla przemysłu morskiego i offshore. Z przyjemnością możemy ogłosić, że największym zainteresowaniem cieszył się nasz najnowszy produkt Zerust® ZSF Tape – zgrzewalna na zimno, polimerowa taśma zaimpregnowana lotnymi inhibitorami VCI, służąca do zabezpieczania elementów instalacji rurociągowych – w tym kołnierzy, zaworów oraz połączeń spawanych. Zaletą produktu jest możliwość stosowania nawet na mokrych powierzchniach, co jest zdecydowanym ułatwieniem. Główne zainteresowanie produkt wzbudził wśród firm zajmujących się serwisem instalacji – nasze rozwiązanie w postaci Zerust® ZSF Tape jest szansą na zmniejszenie kosztów związanych z eksploatacją infrastruktury rurociągowej oraz zwiększenie bezpieczeństwa ewentualnej awarii spowodowanej przez korozję elementów.

 

Źródło własne.

Jednym z najczęściej poruszanych problemów przez naszych gości była ochrona wrażliwych elementów elektronicznych i układów scalonych, które są narażone na destrukcyjne oddziaływanie słonej morskiej wody. Niestety korozja styków w układach elektronicznych może prowadzić do poważnych awarii. Nasze rozwiązanie w postaci kapsuł antykorozyjnych VCI Zerust®/Excor® VC2-1 oraz VC2-2, oraz emiterów antykorozyjnych Activpak® daje nadzieję na skuteczne wyeliminowanie zagrożeń.

 

Źródło własne.

 

Wśród firm specjalizujących się w produkcji konstrukcji stalowych, zainteresowanie wzbudziły opakowania termokurczliwe Zerust®/Excor® Valeno® Campo®, które doskonale sprawdzają się podczas składowania konstrukcji na zewnątrz. Folia pełni funkcję barierową oraz dostarcza lotnych inhibitorów korozji VCI, które zabezpieczają przed korozją nawet na okres 1 roku.

 

Źródło własne.

Uroczysty bankiet dla wystawców i zaproszonych gości odbył się w Hali Oliwia. Podczas eventu można było podziwiać występy artystów z Teatru Muzycznego Picorello w Gdańsku, którzy wykonali niezapomniane utwory Franka Sinatry czy Elvisa Presleya. Dodatkowo wieczór uświetniła swoim doskonałym występem Karolina Trębacz, która wykonała utwór „Pamięć (Memory)” z musicalu Koty (Cats).

Opracowanie Maciej Błoch

Kontakt w sprawie artykułu i produktów:

Zapytaj specjalistę o ten artykuł
Leave this field blank