Ochrona przed korozją w czasie przestoju na produkcji

09.06.2020

Na skutek pandemii COVID-19 wywołanej koronawirusem wiele zakładów podjęło decyzję o wstrzymaniu produkcji. W magazynach pozostały metalowe detale i urządzenia, które czekają na wznowienie pracy. Jak najlepiej chronić je antykorozyjnie w czasie przestoju, żeby w razie uruchomienia produkcji były gotowe do użycia?

 

W tej sprawie skontaktował się z nami klient, duży producent rolek stalowych, który poszukiwał firmy zajmującej się kompleksową ochroną antykorozyjną. Pytał o rozwiązanie, które pomogłoby zachować jego aktywa w dobrym stanie. Klient chciał być przygotowany na uruchomienie produkcji lub przeniesienie sprzętu do innych zakładów. Ochroną miały być objęte rolki robocze i zapasowe, duże skrzynie biegów oraz skrzynki elektryczne wzdłuż linii produkcyjnej.

Rozwiązanie

Nasz doradca odwiedził zakład klienta, aby znaleźć najlepsze rozwiązanie dla każdej aplikacji. Po analizie i dyskusji z klientem ustalono, że olej Axxanol ™ 707C będzie najlepszym rozwiązaniem ochrony dużych skrzyń biegów. Wynikało to z faktu, że lotne inhibitory korozji oleju 707C migrują z łatwością do trudno dostępnych powierzchni wewnątrz skrzyń chroniąc je antykorozyjnie do 3 lat.

Rolki robocze i zapasowe mogą być chronione przez smar zapobiegający korozji Axxanol ™ Z-Maxx w połączeniu z dużymi workami antykorozyjnymi VCI. Axxanol ™ Z-Maxx to łatwy w użyciu smar, który chroni przed rdzą i korozją do 2 lat. Klient wyraził zaniepokojenie, że smar antykorozyjny będzie trudny do usunięcia. Jednak smar Z-Maxx ™ można łatwo usunąć za pomocą alkalicznego środka czyszczącego np. mydła, gdy tylko zajdzie potrzeba powrotu do pracy.

Wreszcie, kapsuły antykorozyjne VC6-2 stanowiły idealne rozwiązanie dla skrzynek elektrycznych ustawionych wzdłuż linii produkcyjnej. Kapsuły zawierają opatentowaną technologię VCI ZERUST®/EXCOR®, która chroni metal przed rdzą w trudno dostępnych obszarach paneli sterowania, szafek elektrycznych oraz innych zamkniętych przestrzeniach, nawet przez okres do 2 lat.

Wyniki zaproponowanego rozwiązania zostały wdrożone w zakładzie klienta i zapewniły skuteczną ochronę antykorozyjną na okres postoju produkcji.

Jeżeli i Ty poszukujesz ochrony antykorozyjnej w swoim zakładzie skontaktuj się z naszym przedstawicielem poprzez stronę www.excor.pl .

Kontakt w sprawie artykułu i produktów:

Zapytaj specjalistę o ten artykuł
Leave this field blank