Zabezpieczenie wewnętrznych powierzchni stalowych rur

15.07.2019

Jeden z naszych klientów, duża firma produkująca silniki wysokoprężne dla przemysłu morskiego, poprosiła nas o sprawdzenie dostępnych rozwiązań antykorozyjnych. Przedmiotem testu była ochrona wewnętrznych powierzchni rur systemu wody chłodzącej na czas transportu i magazynowania. Próbki były testowane na zewnątrz, blisko źródła słonej morskiej wody w taki sposób, żeby jak najlepiej zasymulować warunki panujące w trakcie transportu morskiego. Były one jedynie zabezpieczone przed bezpośrednim oddziaływaniem warunków pogodowych (kolejne zastosowanie dla stolika z ikei!). Próbki były testowane przez okres 12 miesięcy, po tym czasie przeniesiono je do magazynu i pozostawiono na kolejne 6 miesięcy. Oprócz próby wzorcowej wykonano dwa testy:

Wewnątrz rury umieszczono specjalną saszetkę – emiter lotnych inhibitorów korozji VCI Activpak (LS) – 35. W tym przypadku, ze względu na bardzo agresywne warunki środowiskowe, użyto inhibitorów o podwyższonej prężności par (szybsze i skuteczniejsze oddziaływanie).

Na wewnętrzne powierzchnie rur naniesiono preparat antykorozyjny na bazie rozpuszczalnika Axxanol 34CD. Rurę tak jak poprzednio zaślepiono plastikowymi kapslami.

Efekt po 18 miesiącach przedstawiony na poniższych slajdach.

 

Kontakt w sprawie artykułu i produktów:

Zapytaj specjalistę o ten artykuł
Leave this field blank