Zerust Flange Savers – zastosowanie produktu w ochronie antykorozyjnej elementów rurociągów

31.01.2020

Korozja elementów układu rurociągów to ogromny problem natury ekonomicznej oraz technologicznej, z którym borykają się liczne przedsiębiorstwa.  Dotyczy on  głównie powierzchni kołnierzy, zaworów i połączeń spawanych, a także śrub i nakrętek.  Na korozję najczęściej narażone są instalacje znajdujące się w takich miejscach jak platformy wiertnicze, rafinerie, zakłady chemiczne, przedsiębiorstwa wodne czy oczyszczalnie ścieków.

Rozwój korozji oraz tempo jej postępowania są uzależnione od kilku czynników, m.in. od warunków atmosferycznych, agresywnego otoczenia przemysłowego czy materiałów i sposobu ich łączenia.

Postępująca korozja może doprowadzić do powstania nieszczelności w wyniku zmian punktowych, galwanicznych lub szczelinowych, powodując tym samym, wzrost kosztów związanych z ich eksploatacją. Dzieje się tak na skutek rosnącej ilości awarii układów i konieczności wymiany skorodowanych elementów.

Konwencjonalne metody ochrony, takie jak malowanie kołnierzy, zaworów i połączeń spawanych, nakładanie różnego rodzaju opasek, osłon, taśm, pianek czy kubków ze smarem są nieskuteczne i kosztowne. Pod wieloma warstwami powłoki uszkodzenia i tak postępują, a śruby i nakrętki trzeba wymieniać maksymalnie co 2 lata. Finalnie wraz z upływem czasu korozja doprowadza do sytuacji, w której konieczne staje się odcięcie i wymiana kołnierzy.

Skutki korozji

Korozja kołnierza może doprowadzić do powstania niebezpiecznego wycieku. Następstwa awarii mogą być bardzo poważne, gdyż w wyniku takiego zdarzenia może dojść do pożaru, wybuchu, a nawet katastrofy ekologicznej. Działania prewencyjne prowadzone przez firmy często są nieskuteczne i bardzo kosztowne. Konserwacja oraz kontrola rurociągów obejmująca m.in. ich wyłączenie,  czyszczenie i zabezpieczanie powłokami antykorozyjnymi to koszt sięgający miliony złotych rocznie.

Flange Savers skuteczne rozwiązanie problemu opracowane przez Zerust Excor

Zerust Flange Savers to wyjątkowy produkt, stworzony i przeznaczony do ochrony antykorozyjnej elementów rurociągów: kołnierzy, zaworów, połączeń spawanych oraz śrub i nakrętek.  Są to specjalne osłony zaimpregnowane lotnymi inhibitorami korozji o autorskiej formule Zerust, które zapewniają doskonałe zabezpieczenie przed pojawieniem się problemu.

 

 

Właściwości i zalety osłon antykorozyjnych Flange Savers:

  • skuteczna ochrona antykorozyjna rurociągów w trudnych i surowych warunkach atmosferycznych;
  • skuteczna ochrona przed korozją szczelinową, punktową i galwaniczną powierzchni zewnętrznych kołnierzy, zaworów, powierzchni spawanych, śrubek i nakrętek;
  • skuteczna ochrona przed powstawaniem nieszczelności i wycieków;
  • szybki i prosty montaż osłony;
  • hamowanie postępującej korozji o 90% w sakli roku;
  • brak konieczności zatrzymywania linii produkcyjnej podczas montażu;
  • dostępność osłon w różnych rozmiarach, tak, by bez problemu pasowały na elementy rurociągów o różnej średnicy, dla różnych ciśnień oraz do zaworów i kołnierzy zgodnych z międzynarodowymi normami;

Skuteczność osłon Flange Savers została potwierdzona w trakcie testów laboratoryjnych oraz w praktyce.

Właściwy rodzaj ochrony antykorozyjnej oraz prawidłowe użycie osłon Flange Savers można ustalić z naszymi doradcami technicznymi. W przypadku pytań, wątpliwości lub zainteresowania ofertą, zachęcamy do kontaktu.

Kontakt w sprawie artykułu i produktów:

Zapytaj specjalistę o ten artykuł
Leave this field blank