Materiały opakowaniowe VCI, dodatki i niestandardowe rozwiązania – blog Excor.pl

Opakowania VCI znajdują zastosowanie w różnych dziedzinach przemysłu. Wykorzystuje się je przede wszystkim do zabezpieczania towarów przed korozją podczas transportu i magazynowania. Są lekkie, więc nie wpływają na wagę pakowanych produktów, a jednocześnie zapewniają optymalny poziom ochrony antykorozyjnej, wytrzymałości i odporności na wiele czynników zewnętrznych.

 

Materiały opakowaniowe Zerust/Excor takie jak folia, worki, torebki czy rękawy wytwarzane są w procesie znanym, jako wytłaczanie z rozdmuchiwaniem. Metoda rozdmuchu polega na topieniu polietylenu przeznaczonego do produkcji folii i wydmuchiwaniu go przez kolistą szczelinę. W taki sposób powstaje bardzo cienki rękaw, który trzeba schłodzić powietrzem. Następnie folia jest cięta, składana lub uszczelniania/zamykana do potrzebnego rozmiaru/wymiarów.

 

Ten sposób produkcji jest dość czasochłonny, ale jego najważniejszą zaletą jest fakt, że pozwala uzyskać materiał wysokiej jakości. Folia wyprodukowana metodą rozdmuchu jest odporna na przebicia i cechuje się lepszą kleistością. Co więcej, jest też wytrzymała na rozciąganie, dlatego nie pęka tak łatwo nawet pod wpływem dużego naciągu.

 

Dzięki rozległej sieci produkcyjnej Zerust/Excor, jesteśmy w stanie wyprodukować foliowe materiały opakowaniowe dostępne w różnych rozmiarach i formach – niestandardowe wielkości, kolory, nadruki, specyfikacje opakowań i dodatki zwiększające wydajność. Wszystko po to, by zapewnić jak najlepszy produkt do pakowania, dopasowany do indywidualnych potrzeb i wymagań klienta.

 

Opakowania VCI – dodatki

 

Dodatki antystatyczne – redukują ilość gromadzących się ładunków statycznych na folii antykorozyjnej wykorzystywanej do pakowania na czas wysyłki lub przechowywania elementów elektroniki i elektryki. Zapobiegają także gromadzeniu się kurzu i pyłów na opakowaniach. Nagromadzenie ładunków elektrostatycznych może powodować problemy z obsługą podczas transportu i/lub magazynowania, ponieważ przyciąganie drobnych zanieczyszczeń wpływa zarówno na wygląd, jak i prawidłowe działanie produktu. Ponadto zwiększa ryzyko występowania wyładowań elektrycznych, a tym samym porażenia prądem pracowników lub użytkowników.

 

Anti-Block – zmniejsza niepożądaną przyczepność pomiędzy warstwami folii, torebek lub worków VCI, aby umożliwić łatwiejszą obróbkę i obsługę detali. Dodatek anti-block pomaga także w redukcji zjawiska tarcia powierzchniowego, co ułatwia oddzielenie folii podczas otwierania toreb lub worków plastikowych w trakcie codziennego użytkowania.

 

Poślizg – dodatki tego typu zapewniają ekonomiczne rozwiązanie problemu tarcia z folią polietylenową i workami. Zmniejszają tarcie, umożliwiając łatwiejszą obsługę i przetwarzanie zapakowanych detali. Stosowanie dodatków poślizgowych w produkcji tworzyw sztucznych jest powszechnym wymogiem dla producentów i użytkowników produktów końcowych. Wysokie tarcie może powodować trudności z nawijaniem folii na rolki, produkcją torebek i worków oraz procedurą pakowania.

 

UV – promieniowanie ultrafioletowe pochodzące ze słońca jest szkodliwe dla folii polietylenowej i wpływa na jej właściwości. Sprawia, że z czasem ulega ona degradacji, przez co staje się krucha i mało użyteczna. Jeśli do tego dojdzie, zabezpieczone nią detale tracą odpowiednią ochronę VCI (lotne inhibitory korozji) i robią się bardziej podatne na korozję. Dlatego też zastosowanie dodatków stabilizujących UV może hamować lub absorbować szkodliwe promieniowanie UV, działające destrukcyjnie na folię, a tym samym chronić aktywa metalowe na zewnątrz.

 

Opakowania VCI – niestandardowe rozwiązania

 

Barwa – kolorem wiodącym opakowań VCI marki Zerust/Excor jest żółty. Oferujemy jednak materiały opakowaniowe także o innym zabarwieniu, m.in. zielone czy niebieskie, ale na zlecenie klienta jesteśmy w stanie wyprodukować opakowania VCI w dowolnym kolorze.

 

 

Nadruk – wykonujemy jednostronny, jednobarwny druk niestandardowy. Usługa jest dostępna w przypadku polietylenowych i papierowych opakowań VCI, jednak z zastrzeżeniem minimalnych ilości zamówienia. Klient decydujący się na zakup materiałów opakowaniowych VCI z nadrukiem, będzie odpowiedzialny także za koszt matryc polimerowych.

 

 

Specyfikacja pakowania – w Zerust/Excor jesteśmy w stanie przygotować specyfikację dla dowolnej firmy i produktu VCI. Niezależnie od tego, czy dotyczy ona określonej liczby toreb, worków, arkuszy na pudełka czy skrzynek zamiast kartonowych pudeł.

 

Zamówienia zbiorcze – w przypadku wielu różnych terminów dostaw opakowań VCI w danym okresie, oferujemy zamówienia z biorcze w korzystnej cenie. Są one jednak uzależnione od ilości, czasu i powierzchni magazynowej. Aby uzyskać niezbędne informacje lub skorzystać z oferty, wystarczy skontaktować się przedstawicielem Zerust/Excor drogą mailową excor@excor.pl.

 

Niezależnie od wybranych opcji, w Zerust/Excor sprostamy Twoim potrzebom w zakresie zapobiegania korozji. Przeanalizujemy aktualny stan oczekiwań wobec zarządzania korozją i nawiążemy współpracę z Tobą oraz Twoim zespołem, aby znaleźć najlepsze i najbardziej opłacalne rozwiązanie. W razie potrzeby przyjedziemy do Twojego zakładu, aby wykonać szczegółową analizę bieżącego procesu, w tym kontroli płynów, audytu VCI i procesów pakowania, a także ocenę rejestratora danych. Nasza misja to zapewnianie skutecznej ochrony antykorozyjnej – odpowiednich produktów, procesów i procedur, aby zapewnić osiągnięcie pożądanych rezultatów.

Ostatnie wpisy na blogu


Materiały opakowaniowe VCI, dodatki i niestandardowe rozwiązania


Eco trend na rynku opakowań


Zerust ActivPak – zastosowanie produktu w ochronie antykorozyjnej oczyszczalni ścieków


Zerust Flange Savers – zastosowanie produktu w ochronie antykorozyjnej elementów rurociągów