Jak wybrać odpowiedniego dostawcę opakowania VCI

16.06.2021

Szukasz dostawcy opakowań VCI dla swojej firmy? Masz problemy z korozją w swoim zakładzie lub po prostu jesteś niezadowolony z produktów i usług oferowanych przez Twojego obecnego dostawcę VCI (z ang. volatile corrosion inhibitors)? Bez względu na przyczynę, przy wyborze dostawcy produktów z lotnymi inhibitorami korozji, powinieneś wziąć pod uwagę kilka czynników.

Czy producent VCI ma renomę i jest rozpoznawalny na rynku?

Lotne inhibitory korozji istnieją i są stosowane od dziesięcioleci. Chociaż istnieje kilku dostawców VCI na całym świecie to nie wszyscy posiadają odpowiednie doświadczenie, jakoś produktów i odpowiednie certyfikaty. W zależności od branży, do której dostarczane są części, może być wymagana współpraca z dostawcą VCI posiadającym np. certyfikat ISO. Ważne jest też, aby zapytać dystrybutora o inne poświadczenia lub certyfikaty, które posiada.

 

Wsparcie techniczne Zerust/Excor

 

Czy dostawca oferujący opakowania wykorzystujące lotny inhibitor korozji ma zaplecze techniczne?

Proces korozji metali to złożony problem. W wielu przypadkach, aby zidentyfikować gdzie korozja ma swój początek, należy zastosować podejście oparte na analizie przyczyn źródłowych. Czy dostawca oferuje bezpłatne wizyty na miejscu w celu sporządzenia mapy procesu produkcji, pobrania płynów do obróbki metali i / lub próbek części do testów? Ważne jest, aby dostawca VCI miał możliwość przetestowania części i płynów w celu określenia przyczyn korozji metalu w celu rozwiązania problemu.

Dostawcy lotnych inhibitorów korozji oferują swoje produkty aby rozwiązać problem korozji metalu. Ponad to, powinni prowadzić systematyczną analizę przyczyn źródłowych, a następnie podjąć odpowiednie kroki, aby upewnić się, że problem został rozwiązany i nie powtórzy się w przyszłości. Twój dostawca oferujący lotne inhibitory korozji powinien nie tylko próbować wyeliminować korozję metalu, ale także niepotrzebne procesy pakowania i obsługi materiałów.• Czy dostawca z lotnymi inhibitorami korozji określa najbardziej efektywne rozwiązania w zakresie zarządzania korozją?

Szczegółową informację na temat lokalizacji laboratoriów Zerust® Excor® można znaleźć wchodząc na link: https://www.zerust.com/wp-content/uploads/2018/07/PinsAnimation-1.mp4

 

Badania przyczyn korozji i działania poszczególnych produktów VCI wykonywane w laboratoriach Zerust/Excor

Czy dystrybutor VCI stosuje niestandardowe rozwiązania dla twojej konkretnej aplikacji?

Każda część wytworzona z metalu (lub kilku elementów metalowych) ma unikalne cechy zawierające nierzadko wiele trudno dostępnych miejsc. Często detale są wykonane z różnych typów metali, kształtów, rozmiarów i ciężarów, a każda część wymaga innego rodzaju ochrony. Może to być potrzeba naniesienia powłoki antykorozyjnej na powierzchnię metalu przed włożeniem do folii VCI lub użycie worka VCI wyłożonego w skrzyni i papieru VCI zastosowanymi jako przekładki w skrzyni.

Jeśli dostawca chce tylko sprzedać dodatkowe produkty zawierające inhibitory korozji bez określania wymaganego poziomu ochrony to powinieneś go zapytać, czy jest to uzasadnione i niezbędne. Dostawca powinien zaproponować ci tylko te rozwiązania, które są naprawdę potrzebne w celu eliminacji korozji.

Testy laboratoryjne mają kluczowe znaczenie dla identyfikacji przyczyn korozji materiału i znalezienia najlepszych rozwiązań. Ze względu na fakt, że nie ma możliwości, aby w 100% odtworzyć rzeczywisty proces produkcyjny elementów metalowych w laboratorium, należy przed zakupem (jakichkolwiek produktów VCI przeznaczonych do ochrony, które wprowadzają znaczące zmiany w procesie) wykonać serie próbne. Twój dostawca rozwiązań antykorozyjnych powinien zadbać o dostawę bezpłatnych próbek w celu przetestowania partii próbnej oraz być obecny podczas testów, aby obserwować proces. Czy dostawca oferujący rozwiązania antykorozyjne zapewnia ze swojej strony bezpłatne próbki w przypadku testów?

 

Wał pakowany w folię antykorozyjną VCI Zerust/Excor

Czy dystrybutor sprzedający inhibitory korozji VCI zapewnia wsparcie na całym świecie?

Często wytwórcy produktów metalowych OEM wytwarzają części na drugim końcu świata i wysyłają je za granicę do swoich klientów. Jeśli te produkty dotrą do zakładu skorodowane, czy Twój dostawca VCI będzie mógł odwiedzić zakład produkcyjny w celu zidentyfikowania problemu? Dopóki przyczyna problemu korozji nie zostanie zidentyfikowana i nie zostaną wdrożone odpowiednie środki zaradcze, OEM będzie nadal ponosił znaczne koszty finansowe. I właśnie dlatego nasi inżynierowie obsługują aż 70 krajów, służąc pomocą techniczną na całym świecie.

 

Mapa Zerust/Excor

Partnerzy Zerust/Excor służą wsparciem w ponad 70 krajach na całym świecie

Podsumowując, kluczem do znalezienia długoterminowego dostawcy VCI jest znalezienie dostawcy, który:

  • Rozpoznaje i usuwa przyczyny korozji w procesach
  • Eliminuje zbędne procesy pakowania (np.: dodatkowe opakowania, dodatki antykorozyjne, pochłaniacze wilgoci, roztwory antykorozyjne na bazie wody z wykorzystaniem lotnego inhibitora korozji, emitery antykorozyjne, oleje antykorozyjne, tabletki antykorozyjne) i obsługi materiałów przez klientów
  • Projektuje optymalne metody rozwiązań antykorozyjnych dla klienta
  • Zapewnia bezpośrednią obsługę klientów na całym świecie.

Skontaktuj się z nami już dziś, aby uzyskać bezpłatne konsultacje dotyczące ochrony Twoich detali. Analizujemy aktualny stan Twoich potrzeb w zakresie zarządzania korozją i współpracujemy z Tobą i Twoim zespołem, aby wdrożyć najlepsze i najbardziej opłacalne rozwiązanie. Zobacz jakie to proste!

Zerust® Excor® może przeprowadzić audyt Twojego zakładu i wykonać analizę (krok po kroku) bieżącego procesu, w tym audyty płynów (np. sprawdzić właściwości korozjogenne, audyty VCI i procesów pakowania oraz analizę rejestratorów danych. Naszą misją jest dostarczanie odpowiednich produktów, procesów i procedur, które pozwolą Ci osiągnąć pożądane rezultaty.

Kontakt w sprawie artykułu i produktów:

Zapytaj specjalistę o ten artykuł
Leave this field blank