Wskaźniki wstrząsu i wskaźniki przechyłu (TIP-N-TELL i DROP-N-TELL)

22.04.2020

Chyba każdy z nas korzystając z usług transportu kołowego, morskiego czy też lotniczego ma pewne obawy o wysyłany towar. Czy bezpiecznie i w stanie nienaruszonym zostanie dostarczony do miejsca swojego przeznaczenia? Przeciążone centra logistyczne, porty przeładunkowe i odwieczna walka z czasem.

Czy jest jakiś sposób aby się uchronić przed tym zjawiskiem – zapewne tak, ale są to  rzeczy niezależne od nas. My natomiast możemy sami zadbać o bezpieczeństwo naszego ładunku. Jak? Stosując wskaźnik wstrząsu i wskaźnik przechyłu. Nasza przesyłka wyposażona w te dwa systemy i doposażona w odpowiednie oznakowanie da nam pewność, że towar dotrze do klienta w nienaruszonym stanie. No dobrze, a co w przypadku gdy firmy przewozowe uszkodzą towar podczas transportu, kiedy nasz ładunek wyposażony został w odpowiednie oznakowanie oraz dodatkowo zainstalowaliśmy wskaźniki wstrząsu/przechyłu? Wtedy mamy ewidentny dowód, który pomoże nam w uzyskaniu odszkodowania od firmy transportowej.

Wskaźnik przechyłu TIP-N-TELL

Wskaźnik przechyłu TIP-N-TELL jest prosty w budowie i pozwala na kontrolę ustawienia wyrobu w czasie transportu, przenoszenia i magazynowania.

Jasny kolor tego wskaźnika zwraca uwagę i pozwala na szybkie rozpoznanie go przez osoby zajmujące się transportem Twoich wyrobów. Wskaźnik dostarczany jest z systemem etykiet samoprzylepnych informujących o zastosowaniu wskaźnika w opakowaniu. Etykiety takie mogą być przyklejane na zewnątrz opakowania i/lub na liście przewozowym, informując przewoźnika, że pozycja w jakiej przewożony jest wyrób jest pod kontrolą. Wskaźnik może być zainstalowany na zewnątrz lub wewnątrz opakowania, ale również umiejscowiony bezpośrednio na wyrobie.

 

 

Wskaźniki dostarczane są w stanie nieaktywnym. Aby aktywować wskaźnik TIP-N-TELL należy usunąć cienką blaszkę znajdującą się w środkowej części wskaźnika. Jeśli Twój wyrób przewożony był w niewłaściwej pozycji, był przechylany w granicach 900 i więcej, jasne pole wskaźnika w kształcie strzałki zmienia trwale kolor na niebieski. Odbiorca otrzymując wyroby jest w stanie bardzo szybko stwierdzić czy były one transportowane i przenoszone we właściwej pozycji.

 

Wskaźnik wstrząsu DROP-N-TELL

Wskaźnik wstrząsu DROP-N-TELL dostarczany jest z systemem samoprzylepnych etykiet informujących o zastosowaniu wskaźnika. Wskaźnik oferowany jest w wykonaniu 25G oraz 50G. W ofercie znajdują się dwa typy wskaźnika odwracalny i nieodwracalny. Wskaźnik odwracalny można przywrócić do stanu jak przed zadziałaniem i ponownie go wykorzystać. Wskaźnik nieodwracalny jest jednorazowego użytku.

 

 

Wskaźnik odwracalny może być reaktywowany do 50 razy. Kontroluje on kierunek wstrząsów w jednej osi wyrobu, aby objąć kontrolą wszystkie trzy osie należy zastosować trzy wskaźniki. Wskaźnik może być montowany na zewnątrz opakowania, ale może być również montowany bezpośrednio na wyrobie lub jeśli istnieje taka możliwość w jego wnętrzu. Dostarczany jest z samoprzylepną tylną ścianką, więc można go przykleić lub przybić do opakowania. Zmiana koloru strzałek wskaźnika z czerwonego na ciemnoniebieski oznacza, że wyrób był poddany niedopuszczalnym wstrząsom.

 

 

Po więcej informacji związanych z tematem zabezpieczenia ładunku w transporcie przy użyciu czujników oraz opakowań antykorozyjnych i nie tylko zapraszam do kontaktu z naszym działem sprzedaży excor@excor.pl lub telefonicznie 42 633 53 73.

Kontakt w sprawie artykułu i produktów:

Zapytaj specjalistę o ten artykuł
Leave this field blank