Sposoby ochrony metali przed korozją

12.01.2023
Jak zabezpieczyć stal przed korozją?

Sposoby ochrony metali przed korozją

Ochrona metali przed korozją to działanie, które dokonuje się w celu zmniejszenia wszelkich strat wskutek korozji metali. Używane są przykładowo folie antykorozyjne, płyny, smary i powłoki antykorozyjne VCI. Warto dowiedzieć więcej o tych produktach! Potrzebnych informacji na ich temat uzyskasz z tego artykułu. Jak zapobiegać korozji? Dowiedz się już dziś!

Poznaj sposoby ochrony metali przed korozją

Folia antykorozyjna od Excor

Folia antykorozyjna to produkt, który został stworzony do ochrony antykorozyjnej podczas pakowania, transportu i magazynowania. Jest to trwałe zabezpieczenie! Warto też zaznaczyć, że folia charakteryzuje się odpornością na rozerwanie, elastycznością i wytrzymałością. Produkt jest nietoksyczny. A do tego poddaje się recyklingowi.

W jakim celu stosuje się folię antykorozyjną od Excor?

Skuteczne sposoby ochrony metali przed korozją to takie, które sprawiają, że dany element metalowy ma zapewnione odpowiednie zabezpieczenie. Musisz sobie uświadomić, że transport takich części bywa naprawdę problematyczny! Szczególnie w przypadku, gdy ma trwać długo. Identyczna sytuacja jest ze składowaniem i przechowywaniem. Różne sposoby ochrony metali przed korozją mogą Ci pomóc! Jednym z nich jest zastosowanie folii antykorozyjnej. Wykorzystywana jest np. w branży motoryzacyjnej. Świetnie też sprawdzi się w przypadku mini produktów. Sposoby zabezpieczania przed korozją takie jak używanie folii antykorozyjnej, zapewniają doskonałą ochronę danych elementów nawet przez kilka lat! Warto więc skorzystać z tego uniwersalnego rozwiązania, które może pełnić funkcję przekładki i opakowania!

Jak zapobiegać korozji? Poznaj działanie folii antykorozyjnej

W ofercie Excor możesz znaleźć takie produkty jak np. folia antykorozyjna płaska VCI do wielkogabarytowych wysyłek, folia antykorozyjna VCI arkusze na zamówienie na wymiar, folia antykorozyjna biodegradowalna i kompostowalna VCI, folia termokurczliwa VCI itp. Działanie folii antykorozyjnej polega na tym, że powstrzymuje przepływ elektronów pomiędzy katodą i anodą. Tym sposobem właśnie struktura metalu wolniej poddaje się naturalnej korozji. Warstwa hydrofobowa, która powstaje na powierzchni metalu, odpycha wilgoć od owiniętego produktu.

Dlaczego warto zdecydować się na folię antykorozyjną od Excor?

Przede wszystkim ze względu na to, że każdy z produktów, który znajduje się w ofercie naszej firmy, jest wykonany ze starannie dobranych materiałów. Warto podkreślić, że gwarantują one odpowiednią wytrzymałość na rozciąganie, wydłużenie, przebicie i rozerwanie.

Jak zapobiegać korozji? Poznaj właściwości płynów, smarów i powłok antykorozyjnych VCI

Płyny, smary i powłoki antykorozyjne VCI

Excor działa w branży B2B. Nasze usługi kierujemy do firm, które produkują elementy metalowe, głównie dla branży automotive. Świadczymy doradztwo techniczne w zakresie ochrony przed korozją metali. Warto zaznaczyć, że posiadamy własny system zarządzania projektami. Należymy do ogólnoświatowej korporacji Northern Technology International Corporation. Dlatego warto nam zaufać! Oferujemy różnorodne sposoby zabezpieczania przed korozją. Jedne z nich to zastosowanie płynów, smarów i powłok antykorozyjnych VCI.

Co warto wiedzieć o płynach antykorozyjnych od Excor?

Sposoby zapobiegania korozji, jak już zdążyłeś zauważyć, są różne. Warto dowiedzieć się o kolejnym, jakim jest zastosowanie płynów antykorozyjnych! W ofercie Excor znajdziesz szeroki wybór tego rodzaju produktów. Wyróżniają się one głównie szerokim zastosowaniem. Takie sposoby zapobiegania korozji dobre są do ochrony elementów, które znajdują się wewnątrz np. takich, które składowane są w magazynach. Sprawdzą się także w przypadku tych, które działają w obiegu zamkniętym. W naszej firmie masz możliwość zakupu płynu antykorozyjnego w postaci koncentratu. Możesz go użyć w formie rozcieńczonej wodą mineralizowaną oraz w formie płynu na bazie wody z dodatkiem inhibitorów korozji VCI. Informacją, która może Cię zainteresować, jest to, że płyny antykorozyjne po nałożeniu przyjmują postać suchych i przezroczystych powłok.

Czym wyróżniają się oleje antykorozyjne Zerust?

Dostępne są także oleje antykorozyjne oparte na inhibitorach korozji VCI. To dlatego właśnie te produkty są tak skuteczne i bezpieczne w zastosowaniu. Ogromną ich zaletą jest to, że odporne są na ekstremalne temperatury, a także gwałtowne warunki atmosferyczne. Świetnie sprawdzą się przy konserwowaniu elementów, które przeznaczone są do transportu morskiego. Należy także wspomnieć o takiej cesze olejów jak łatwość w aplikacji! Tego typu sposoby zapobiegania korozji skutecznie chronią powierzchnię. Bardzo łatwo też później je usunąć. Wszystko to dzięki swojej unikalnej strukturze!

Dlaczego warto zdecydować się na zakup smarów do konserwacji metalu?

W tej kategorii dostępne są takie produkty jak np. smar Zerust Axxanol Spray -G, czy Zerust Axxanol Z-MAXX. Warto także rozważyć zakup powłoki antykorozyjnej AxxaCoat 90. Pierwszy z proponowanych środków jest substancją hydrofobową. Po jego zastosowaniu powstaje powłoka zabezpieczającą przed pojawieniem się korozji na powierzchni metalu. Występuje w postaci łatwego w użyciu aerozolu. Zerust Axxanol Z-MAXX to kolejny, niezwykle nowoczesny preparat antykorozyjny. W ofercie Excor jest także unikalny produkt taki jak powłoka antykorozyjna AxxaCoat 90. To inhibitor rdzy oparty na wosku. Zapobieganie korozji z tymi środkami staje się łatwe!

Najlepsze sposoby ochrony metali przed korozją! Podsumowanie

Zapobieganie korozji może odbywać się z użyciem różnorodnych środków. Możesz je kupić w firmie Excor. Tam znajdziesz preparaty najwyższej jakości! Charakteryzują się przede wszystkim łatwością w użyciu. Są też bezpieczne w stosowaniu. Jak zapobiegać korozji? Nasi profesjonaliści i eksperci mogą przekazać Ci cenną wiedzę na temat ochrony metali przed korozją. Warto z niej skorzystać! W naszej ofercie znajdziesz także np. papier antykorozyjny VCI, dodatki antykorozyjne VCI, czy emitery antykorozyjne i kapsuły VCI.

Kontakt w sprawie artykułu i produktów:

Zapytaj specjalistę o ten artykuł
Leave this field blank